DES-3200-28EOL EOS

Hallatav 2 taseme kommutaator 24 x 10/100BASE-T pordiga + 4 kombo-porti 1000Base-T/SFP
Kust osta

Kirjeldus

Tootesari DES-3200 on D-Linki Layer 2 xStacki hallatavate kommutaatorite perekonna uus liige, mis on mõeldud Metro ETTx-i ja FTTx-i turule. Tootesari DES-3200 pakub 8-/16-/24-pordist kiiret Etherneti-ühendust, mille andmeedastuskiirus on 100 Mbps, ning peale selle 2/4 Gigabit/SFP-liitporte. DES-3200-10/18 on 9-tolline ventilaatorita kommutaator, mis sobib rakenduse ETTH (Ethernet to the home) juurutamiseks. DES-3200-28/28F võimaldab vasktraadist liini või fiiberkaabli kaudu luua kiire Etherneti-ühenduse, see eelis kehtib erinevate Metro Etherneti rakenduste puhul. Kommutaatori juurde kuuluvad ka otstarbekad 4 Gigabit/SFP-liitpordid, mille ribalaius on üleslinkimisel kuni 4 Gbps ning mis pakuvad duaal-Etherneti ringtopoloogia tuge. DES-3200- 28F hõlbustab Metro Etherneti rakenduste puhul ühenduvust kuni 20 km ulatuses.

Ohutus ja käideldavus
DES-3200 tootesari võimaldab pääsureguleerimise ranguse tagamiseks võrgus 802.1X pordi-/MACi-põhist pääsureguleerimist ning külalise VLAN-i, RADIUS-e ja TACAS+ autentimist. IP-MAC-i pordisidumise (IMPB) funktsioon võimaldab administraatoritel siduda lähte-IP-aadressi vastava MAC-iga kindlaksmääratud arvu portide puhul, et tugevdada kasutajate pääsureguleerimist. Ühtlasi saab kommutaator dünaamilise hostikonfiguratsiooni protokolli (DHCP) järelevalvefunktsiooni abil automaatselt teada IP/MAC-i paarid, uurides DHCP-pakette ja salvestades need IMPB lubatud paaride nimekirja. Neil funktsioonidel on täita tähtis osa võrgu turvalisuse tagamisel ja revisjonide tegemisel. D-Linki sisseehitatud Safeguard Engine teeb kindlaks ja seab prioriteedi järgi paika “keskprotsessori (CPU) suhtes olulised” paketid, et hoida ära tavalise võrguvoo häirumist ründeliikluse tõttu ning kaitsta kommutaatori tööd. Pääsuloend (ACL) parandab võrgu turvalisust ja kommutaatori toimimist veelgi.

Paindlikkuse ja jõudluse suurendamine
Tööülesande suhtes tundlike keskkondade puhul toetavad DES-3200 kommutaatorid standardite 802.1D-2004, 802.1w ja 802.1s genereeriva puu protokolle (STP). STP võimaldab Teil kommutaatori konfigureerimisel rakendada varusilda, nii et pakettide edastamine ja vastuvõtmine toimuks ka siis, kui mõne võrgus oleva kommutaatori töö häirub. Kommutaatorid toetavad ka 802.3ad liinide kuhjamise funktsiooni, mis võimaldab Teil mitmest paralleelselt kasutatavast pordist moodustada ühe ainsa pordi, et suurendada käideldavuse parandamiseks võrgu jõudlust ja paindlikkust (s.t paremat toimivust vigade ja tõrgete korral). Garanteeritud läbilaskevõime (QoS) osas toetavad kommutaatorid standardit 802.1p, selle abil saab liikluse reaalajas klassifitseerida kaheksaks prioriteeditasandiks, mis on jaotatud nelja järjekorda. Paketi klassifikatsioon põhineb TOS-, DSCP-, MAC- ja IP-aadressidel, VLAN-i ID-l, TCP/UDP-pordi numbril, protokolli tüübil ja kasutaja poolt määratud paketisisul, mis võimaldab paindlikku konfigureerimist eriti reaalajas tehtava voogedastuse korral (näiteks multimeediarakenduste, sealhulgas IP-kõnede puhul).

Liikluse ja ribalaiuse kontrollimine
Ribalaiuse kontrollimise funktsioon võimaldab võrguadministraatoritel määrata iga pordi puhul kindlaks selle läbilaskevõime tase. See funktsioon võimaldab ka suurt detailsust, et jaotada sisenev/väljuv liiklus segmentideks, mille korral ribalaius on 62,5 kbps. Kommutaatorid toetavad ka leviedastuse tormi reguleerimise funktsiooni, mis minimeerib võrgus ilmneda võiva viiruserünnaku võimaluse. Võrgu peegeldamine aitab administraatoritel hõlbustada liikluse diagnoosimist ning jälgida kommutaatori jõudlust ja seda vajaduse korral muuta. Q-in-Q on võimas, samas lihtne ja suhteliselt odav lahendus, mille abil saab luua mitu virtuaalühendust ja kasutada mitut teenust, mis on kättesaadavad Metro Etherneti kaudu.

Multiedastuse rakendused
DES-3200 kommutaatorid võimaldavad IGMP-jälgimist, et kärpida multiedastusliiklust ning optimeerida võrgu jõudlust. MLD-jälgimise funktsioon minimeerib pordi tasandil multiedastuse IPv6- (IP-protokolli 6. versioon) pakettide hulga, et säilitada võrgu jõudlus.

Haldussuutlikkus
DES-3200 kommutaatorid toetavad standardseid haldusprotokolle, nt SNMP-d, RMON-i, Telnetti, SSH/SSL-autentimist ja DHCP-edastust (võimalus 82). Toetatud on ka kasutajasõbralik veebipõhine graafiline kasutajaliides (GUI), mis teeb süsteemi haldamise lihtsaks. DHCP-autokonfigureerimine on täiustatud haldusfunktsioon, mis võimaldab administraatoritel konfiguratsiooni paika sättida ning salvestada see TFTP-serverisse. Selle tulemusena saab iga kommutaator serverist kätte IP-aadresse, et teostada alglaadimist ning laadida eelnevalt paika pandud konfiguratsioon. Lülikihi avastusprotokoll (LLDP) võimaldab võrguseadmel teha kohtvõrgus teatavaks oma identiteet ja suutlikkus, mis aitab ettevõttel oma võrku paremini hallata. Kõik kommutaatori pordid toetavad ka kaabli diagnostika funktsiooni, mis aitab teha kindlaks kaabliga seotud probleemid, nt kaabli seisukorra ja selle pikkuse. D-Linki Single IP Management (SIM, s.t ühe IP-aadressi kaudu teostatav võrguhaldus) lihtsustab ja kiirendab haldusülesannete teostamist, võimaldades paljusid kommutaatoreid konfigureerida, monitoorida ja hooldada ükskõik millise tööjaama vahendusel, mis kasutab veebilehitsejat ühe ainsa IP-aadressi kaudu. DES-3200 kommutaatorid kasutavad ka D-Linki D-View 6.0 tarkvara. See on võrguhaldussüsteem, mis võimaldab oluliste võrgukarakteristikute, näiteks käideldavuse, usaldusväärsuse, paindlikkuse ning turvalisuse puhul keskset haldamist. D-View 6.0 on tarvilik vahend võrguadministraatoritele, kes tahavad tõhusalt hallata seadme konfiguratsiooni, tõrketaluvust, jõudlust ja turvalisust.

Põhiomadused


Füüsilised parameetrid

Liidesed
+ 24 x 10/100BASE-T porti
+ 4 kombo-porti 1000BASE-T/SFP    

Konsoolport    
RS-232 DB-9

Tootlikkus
+ Kommutaatori tootlikkus: 12,8 Gbit/s
+ 64-baitise paketide edastuskiirus: 9,5 Mpps
+ МАС-aadresside tabelisuurus: 8K
+ SDRAM CPU jaoks: 128 МB
+ Paketide buffer: 384 KB
+ Flash-mälu:    16 MB
+ Jumbo-freim (2048 baiti koos tag, 2044 baiti ilma tag)     

Indikaatorid    
+ Power 
+ Console 
+ Link/Activity 
+ Kiiruse indikaator

Tarkvara
Stack
+ Virtuaalne stack:
  - D-Link Single IP Management toetus
  - Virtuaalne stack kuni 32 seadet

2. kihi funktsioonid
+ МАС-aadressite tabel: 8К
+ Jumbo-freimide suurus kuni 2048 baiti
+ Spanning Tree:
  - 802.1D-2004 Edition STP
  - 802.1w RSTP
  - 802.1s MSTP
  - BDPU filtreerimine
  - Root Restriction 
+ 2.kihi tunneldusprotokoll 2 (L2TP)
+ Loopback Detection (LBD) funktsioon
+ Kanalite agregeerimine 802.3ad:
  - DES-3200-10: Maksimaalne grupide arv – 5, 8 porti grupi kohta
  - DES-3200-18: Maksimaalne grupide arv – 9, 8 porti grupi kohta
  - DES-3200-28/28F: Maksimaalne grupide arv – 14, 8 porti grupi kohta
+ Portide peegeldamine:
  - Ühe peegeldamis grupi toetus
  - Režiimid: One-to-One, Many-to-One, Flow-based (ACL) 
+ Voojuhtimine:
  - Voojuhtimine 802.3x
  - Blokeerimise ennetamine HOL 
+ Ethernet Ring Protection Switching (ERPS) tehnoloogia*

2.kohi multi aadressiline IP multicast
+ IGMP Snooping:
  - IGMP v1/v2 Snooping, IGMP v3 Awareness
  - 1К gruppi toetus
  - IGMP Snooping Fast Leave pordi põhine
+ Multi aadressilise IP multicast piiramine:
  - Kuni 24 filtreerimis portfelli IGMP, 128 diapasooni profiili kohta
+ MLD Snooping:
  - MLD v1/v2 Snooping, MLD v2 Awareness
  - 1K gruppi toetus
+ IGMP Authentication

3.kihi funktsioonid
Gratuitous ARP

VLAN
+ 802.1Q Tagged VLAN
+ 802.1v VLAN protokolli põhine
+ VLAN grupid:
  -  Max 4K VLAN
+ VLAN pordi põhine
+ VLAN MAC-aadressi põhine
+ GVRP:
  - Max 255 dünaamilist VLAN
+ VLAN Trunking
+ Asymmetric VLAN 
  - Double  VLAN (Q-in-Q):
  - pordi põhine Q-in-Q
  - Selective Q-in-Q
+ ISM VLAN
+ VLAN Translation

Teenusekvaliteet (QoS)
+ Läbilaskeriba juhtimine:
  - Pordi põhine (sissetulev/väljaminev, sammuga kuni 62,5 Kbit/s)
  - Protokolli põhine (sissetulev, sammuga kuni 62,5 Kbit/s)
+ 4 järjekorda pordi kohta
+ 802.1p
+ Järjekordade töötlemine:
  - Strict Priority
  - Weighted Round Robin (WRR)
+ CoS:
  - Kommutaatori port
  - VLAN ID
  - Järjekordade prioriteetsus 802.1p
  - МАС-aadress
  - Ether Type
  - IP-aadress
  - TOS
  - DSCP
  - Protokolli tüüp
  - TCP/UDP port
  - Paketi sisu, kasutaja poolt määratav  
+ Ajapõhine QoS
+Tag-ide prioriteetsuse määramine 802.1p

Pääsuloend (ACL) 
+ Kuni 512 päsureeglit
+ ACL põhineb:
  - Prioriteetsus 802.1p
  - VLAN ID
  - МАС-aadress
  - Ether Type
  - IP-aadress
  - DSCP
  - Protokolli tüüp
  - TCP/UDP protokolli number 
  - Paketi sisu, kasutaja poolt määratav 
  - Kommutaatori port
+ Ajapõhine ACL
+ ACL statistika
+ CPU Interface filtering 
 
Turvalisus
+ SSH v2
+ SSL v1/v2/v3
+ Pordi turvalisus
  Kuni 64 МАС-aadressi pordi kohta
+ Broadcast/multicast/monocast tormi juhtimine
+ Traffic Segmentation
+ IP-MAC-Port Binding (IMPB):
  - D-Link IMPB v3.3 toetus
  - ARP paketide kontrollimine
  - DHCP Snooping
  - Toetab kuni 500 aadressi kirjet seadme kohta
+ D-Link Safeguard Engine  
+ DoS rünnakute ennetamine  
+ ARP Spoofng ennetamine*  
+ BPDU ennetamine*  

AAA 
+ 802.1X:   
  - Ligipääsu juhtimine pordi põhjal
  - Ligipääsu juhtimine host-i põhjal
+ Guest VLAN   
+ Kasutajatunnuste haldamine RADIUS 
+ RADIUS ja TACACS+  autentimine
+ Kasutajatunnuste kaks taset

Juhtimine
+ Web-liides
+ Käsurealiides (CLI)
+ Telnet-server/klient (IPv4/v6 toetus)
+ TFTP-klient (IPv4/v6 toetus)
+ X-modem
+ Z-modem
+ SNMP v1/v2c/v3
  - SNMP IPv6 kaudu
+ SNMP Traps
+ RMON v1:
  - 1, 2, 3, 9 gruppide toetus
+ RMON v2:
  - ProbeConfig gruppi toetus
+ BootP/DHCP-klient
+ DHCP automaatne seadistamine
+ DHCP Relay
+ DHCP Relay Option 82   
+ Süsteemi päevik   
+ Kahte tarkvara versiooni toetus
+ CPU  monitooring
+ SNTP   
+ LLDP   
+ Debug käsk
+ Paroolide krüpteerimine
+ SMTP   
+ Võrgukoormuse jaotamine (NLB)*   
+ IPv6 juhtimine *

OAM
+ Loopback diagnostika*
+ Kaabli diagnostika*
+ 802.3ah*
+ 802.1ag*

MIB
+ MIB II   
+ Bridge MIB   
+ SNMPv2 MIB   
+ RMON MIB   
+ RMONv2 MIB   
+ Ether-like MIB   
+ 802.1p MIB   
+ IF MIB   
+ Kliendi MIB RADIUS autentimine  
+ Kliendi MIB RADIUS kasutajatunnus
+ Ping & TRACEROUTE MIB   
+ Private MIB

* Funktsioon muutub saadavaks püsivara tulevastes versioonides


Füüsilised parameetrid

Mõõdud
laius 9”, kõrgus 1U    

Soojuse eraldumine
62,74 BTU/tunnis    

Väljundvõimsus    
100-240 V vahelduvvool, 50-60 Hz, sisene universaalne toiteallikas

Tarbitav võimsus    
18,4 W    

Mõõdud
441 x 207 x 44 mm    

Jahutussüsteem   
Passiivne

Töötemperatuur    
0˚ kuni 40˚ C

Säilitamistemperatuur    
-40˚ kuni 70˚ C

Tööniiskus    
5% kuni 95% ilma kondensatsioonita

Elektromagnetiline turvalisus    
FCC Class A, CE Class A, VCCI Class A

Turvalisus
UL/cUL, CB

Sertifikaadid

Sidustooted

DES-3200-28 24-port 10/100BASE-T Ports + 4 Combo 1000BASE-T/SFP Layer 2 Management Switch

Optional Management Software

DV-600S D-View 6.0 Network Management System (Standard Edition)
DV-600P D-View 6.0 Network Management System (Professional Edition)
*Also supports D-View 5.1

Optional SFP Transceivers
DEM-310GT 1000BASE-LX, Single-mode, 10km
DEM-311GT 1000BASE-SX, Multi-mode, 500m
DEM-312GT2 1000BASE-SX, Multi-mode, 2km
DEM-314GT 1000BASE-LX, Single-mode, 50km
DEM-315GT 1000BASE-LX, Single-mode, 80km
DEM-210 100BASE-FX, Single-mode, 15km
DEM-211 100BASE-FX, Multi-mode, 2km

Optional WDM SFP Transceivers
DEM-330T 1000BASE-LX, Wavelength Tx:1550nm Rx:1310nm, Single-mode, 10km
DEM-330R 1000BASE-LX, Wavelength Tx:1310nm Rx:1550nm, Single-mode, 10km
DEM-331T 1000BASE-LX, Wavelength Tx:1550nm Rx:1310nm, Single-mode, 40km
DEM-331R 1000BASE-LX, Wavelength Tx:1310nm vRx:1550nm, Single-mode, 40km
DEM-220T 100BASE-BX, Wavelength Tx:1550nm Rx:1310nm, Single-mode, 20km
DEM-220R 100BASE-BX, Wavelength Tx:1310nm Rx:1550nm, Single-mode, 20km

Pildid

DES-3200-28
Eestvaade
Tagantvaade

Failid

Vaadake samuti