DES-1008FR/PRO/RVEOL EOS

7 port 10/100Mbps, 1 optik port 100BASE-FX ve VLAN özelliği donanımlı Yönetilmeyen Anahtar
Nereden Alınır

Tanımlama

Tanımlama:

D-Link DES-1008FR/PRO/RV küçük çalışma grup ağlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu kullanıcıların kolayca 10 Mbit/s veya 100 Mbit/s hızında ağ donanımlarının herhangi bir bağlantı noktasına bağlanmasını sağlar. Anahtar ağ omurgası veya sunucuya güvenilir bir bağlantı sağlaması için iki yönlü/tek modlu fiber optik kablo için DES-1008FR/PRO/RV 100BASE-FX portu ile donatılmıştır.

 

8-port 10/100Mbps. VLAN donanım uygulaması

8 port 10/100 Mbit/s. VLAN işlevli bu anahtar, yedi port  izole grup  ve sekizinci port uplink geçiş noktası içeren bir VLAN, uygulaması destekler. Anahtarı ilk yedi bağlantı noktalarına bağlı kullanıcıların bilgileri bir sunucuya uplink portu ile gönderilir. DES-1008FR/PRO/RV  işletmeler için düşük maliyetli bir alternatiftir.

 

Optik port 100BASE-FX

Anahtarda uzun mesafelere veri iletimi için bir adet optik port bulunur. Bu port güvenli bir fiber optik kablo üzerinden sunucuya bağlanmak için ya da geçiş için kullanılabilir.

 

10/100 Portlarında Otomatik Algılama

10/100 portlarında otomatik algılama özelliği mevcuttur.  Bu özellik sayesinde küçük bir çalışma grubunda Ethernet ve Fast Ethernet cihazların dahil olmasında esneklik sağlar. Bu bağlantı noktalarının ağ hızını 10BASE-T ve 100Base-TX olduğunu otomatik olarak tespit eder.  Bunun yanı sıra Network’e bağlanan herbir cihazın hızına göre yarım dubleks ve tam dupleks  arasında seçim yaparak cihazların maksimum hızda bağlanılmasına imkan tanır.

Otomatik  MDI/MDIX Crossover

Bütün portları otomatik olarak MDI/MDIX crossover destekler, crossover kablo veya uplink portu olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Düz ethernet kablosu aracılığı ile herbir port’a server, hub, router yada switch doğrudan bağlanabilir.

Güvenli Aktarım için Akış Kontrolü 

802.3x flow control (akış kontrol)  portun buffer’ı dolduğunda her bir porttaki paket sayısını en alt seviye’ye indirir. Bu özellik size bağlı cihazların tümü için daha güvenilir bir bağlantı sağlar.

Genel Özellikler


Fiziksel Özellikler
Standards
- IEEE 802.3 10BASE-T Ethernet 
- IEEE 802.3u 100BASE-TX/100BASE-FX Fast Ethernet 
- ANSI / IEEE 802.3 NWay auto-negotiation
- IEEE 802.3x Flow Control 
 
Protocol
CSMA / CD
 
Number of Ports
- 8-port 10/100 Mbit / s
- Port 8 - uplink-port
- Hardware support for VLAN 7 groups
   VLAN1: port 1 and port 8
   VLAN2: port 2 and port 8
   VLAN3: port 3 and port 8
   VLAN4: port 4 and 8 port
   VLAN5: Port 5 and port 8
   VLAN6: port 6 and port 8
   VLAN7: port 7 and port 8
 
Speed ​​Packet
- Ethernet:
   10 Mbit / s (half duplex)
   20 Mbit / s (full duplex)
- Fast Ethernet:
   100 Mbit / s (half duplex)
   200 Mbit / s (full duplex)
 
Topology
Star
 
Network Cables
- 10BASE-T:
     UTP category 3, 4, 5 (100 m) 
     EIA/TIA-568 150 ohm STP (100 m) 
- 100BASE-TX:
     UTP Category 5 (100 m) 
     EIA/TIA-568B 150 ohm STP (100 m) 
- 100BASE-FX:
  Bi-directional single-mode fiber 9/125 micron (SC, 20 km), (TX: 1310nm / RX: 1550nm) 
 * The switch can be paired with a media converter DMC-920T
 
Full / half duplex
Full / half duplex for 10/100 Mbit / s 
 
Data exchange interface
Auto-detect MDI / MDI-X on all ports for twisted pair 
 
Indicators
- At the port: 10/100 Mbit / s, Full-duplex/Collision 
- At the unit: Power
 
Performance
The switch fabric 
1.6 Gbit / s 
 
Switching Method
Store-and-forward
 
Table MAC-addresses 
1K entries per device 
 
The amount of buffer memory 
64 KB per unit
 
Speed ​​Packet Filtering / Forwarding (half duplex)
- Ethernet: 14,880 pps per port
- Fast Ethernet: 148,800 pps per port


Fiziksel Özellikler

Power Input
7.5V, 1A DC 
 
Power consumption
4,887 W
 
Operating temperature
From 0 º to 50 º C
 
Storage temperature
From -10 º to 70 º C
 
Operating Humidity
From 10% to 90% non-condensing
 
Humidity
From 5% to 90% non-condensing
 
Measurements
192 x 118,5 x 32 mm (device only)
 
Weight
314 g

Çözümler

Sipariş Bilgisi

Görseller

DES-1008FR/PRO/RV
Front view
Back view

İndir

Destek Merkezi