DES-1210-52EOL EOS

48-Port Web Smart Switch with 2 10/100/1000BASE-T, 2 combo 10/100/1000BASE-T/SFP
Kust osta

Kirjeldus

D-Linki tootesari DES-1210 on Web-Smart-kommutaatorite viimane põlvkond. Sarja kuuluvatel kommutaatoritel on 24 või 48 porti, mis võimaldavad andmeedastuskiirust 10/100 Mbps, ning kaks 10/100/1000BASE-T-porti ja kaks 10/100/1000BASE-T-/SFP-liitporti. Selle sarja kommutaatorites on ühendatud täiustatud haldus- ja turvalisusfunktsioonid, mis tagavad piisava jõudluse ja mastaabitavuse. Olles lihtsasti kasutatavad, on DES-1210 sarja kommutaatorid terviklik ja soodne lahendus väikese ning keskmise suurusega ettevõtetele. Kommutaatorite haldusfunktsioonide hulka kuuluvad protokoll SNMP, veebihaldus, SmartConsole’i utiliit ja kompaktsed käsuread. Kommutaatorid toetavad ka pääsuloendi (ACL) põhjal filtreerimist ja D-Linki Safeguard Engine’it. DES-1210-28/52 rakendab IP-kõnede eraldamise funktsiooni Auto-Voice VLAN-i, mis annab kõneliiklusele muu liikluse suhtes prioriteedi. Mõlemad mudelid on ventilaatorita ning nad paiknevad 19-tollises metallkorpuses.

Vahetu ühendatavus
Web-Smart-kommutaatorid on kavandatud nii, et anda serveri sõnumibloki (SMB) kasutajatele võrgu üle täielik kontroll. Kuna vaskkaabliga Etherneti- ja gigabiti-porte on võimalik ühendada olemasoleva Cat-5 keerdpaarkaabliga, ei teki nende kommutaatorite puhul vajadust keeruka rekonfigureerimise järele. DES-1210 kommutaatorid võimaldavad paindlikku ühendust magistraali või serveritega. Ühtlasi toetava kõik pordid MDI-/MDIX-ühenduse või konfigureeritava auto-MDI automaatset kooskõlastamist ega vaja seetõttu ühenduskaableid ega üleslüliporte. See võimaldab Teie lauaarvutile odavat ja hõlpsat ühenduvust.

Laialdased 2. kihi (L2) funktsioonid
Kommutaatoritele on iseloomulik täielik valik L2-funktsioone, sealhulgas IGMP-jälgimine, pordi peegeldamine, genereeriv puu ning linkide kuhjamise kontrollprotokoll (LACP). IEEE 802.3x voo reguleerimise funktsiooni abil saavad serverid vahetu ühenduse kommutaatoriga, et tagada kiire ja usaldusväärne andmeedastus. Täisdupleksedastusega (kiirus 2000 Mbps) gigabiti-pordid on serveritega ühendatud kiired andmevahetuskanalid, mille korral andmeedastuse korral ilmnev kadu on minimaalne. Võrguhoolduse funktsioonide hulka kuuluvad Loopback Detection ja kaabli diagnostika. Loopback Detectioni abil tehakse kindlaks tsüklid, mille on tekitanud teatav port, mis seejärel automaatselt suletakse. Kaabli diagnostika funktsioon võimaldab võrguadministraatoritel kiiresti uurida vaskkaablite seisukorda ning teha kindlaks kaabli puhul täheldatud vea tüüp.

Garanteeritud läbilaskevõime (QoS), ribalaiuse kontrollimine
Selle sarja kommutaatorid sobivad väga hästi VoIP-keskkonnas rakendamiseks: nad toetavad VoIP-rakenduste jaoks vajalikku Auto-Voice VLAN-i ja diferentseeritud teenuste koodipunkti (DSCP). Auto-Voice VLAN suunab kõneliikluse automaatselt IP-telefonist eelnevalt kindlaksmääratud VLAN-i ning selle tulemusena parandab VoIP-teenust. Suurema prioriteetsuse andmise ja individuaalse VLAN-i kasutamise abil parandab see funktsioon VoIP-liikluse kvaliteeti ja turvalisust. DSCP on seotud IP-pakettidega, see funktsioon võimaldab määrata võrguliiklusele erinevad teenusetasemed. Ribalaiuse kontrollimise abil saab võrguadministraator reserveerida ribalaiust oluliste funktsioonide jaoks, mis nõuavad suuremat ribalaiust või omavad suuremat prioriteeti.

Tehke oma võrk turvalisemaks
D-Linki uuenduslik tehnoloogia Safeguard Engine kaitseb kommutaatorit viiruserünnakute põhjustatud liikluslaviini eest. Kommutaatorid toetavad ka 802.1X pordipõhist autentimist, mille korral saab võrku autentida väliste RADIUS-serverite kaudu. Pääsuloend suurendab võrgu turvalisust ja aitab kaitsta sisemist IT-võrku. DES-1210 sarja kommutaatorid rakendavad ka aadressiteisenduse protokollil (ARP) põhinevat tüssamise ennetamist, mis kaitseb Etherneti-võrgus tehtavate rünnakute eest, sealhulgas takistab sissetungijal nuuskida LAN-is andmekaadrite järele, muuta liiklust või see üleüldse peatada, saates võrku ARP-võltssõnumeid. Vältimaks ARP tüssamist kasutab kommutaator pakettide kontrollimisel põhinevaid ACL-e, et blokeerida kehtetud paketid, mis võivad sisaldada ARP-võltssõnumeid. Turvalisust aitab suurendada DHCP Server Screeningu funktsioon, mis eraldab kasutaja portidest DHCP-serveri võltspaketid, et vältida volitamatut IP määramist.

Mitmekülgne haldus
Uue põlvkonna Web-Smart-kommutaatorid pakuvad kasvavatele ettevõtetele lihtsat ja kerget võrguhaldust, kasutades lihtsat SmartConsole’i utiliiti või veebipõhist haldusliidest, mis võimaldab administraatoritel kaugjuhtida oma võrku ka porditasandil. SmartConsole võimaldab kasutajatel hõlpsasti kindlaks teha D-Linki Web-Smart-kommutaatorid, mis asuvad sama L2-võrgusegmendi sees. Selle utiliidi korral ei pea kasutajad muutma oma arvuti IP-aadressi ning ühtlasi võimaldab see kommutaatoreid hõlpsasti häälestada. Sama L2-võrgusegmendi sees paiknevad kommutaatorid, mis on seotud kasutaja arvutiga, kuvatakse kohese juurdepääsu saamiseks ekraanile. See võimaldab kommutaatori konfiguratsiooni laiaulatuslikku häälestamist ning kindlakstehtud seadmete põhiandmete konfigureerimist, näiteks parooli muutmist ja püsivara täiendamist. DES-1210 kommutaatorid toetavad ka D-View 6.0 ja kompaktset käskliidest (CLI), mis toimib Telneti kaudu. D-View 6.0 on võrguhaldussüsteem, mis võimaldab oluliste võrgukarakteristikute, näiteks käideldavuse, usaldusväärsuse, paindlikkuse ja turvalisuse keskhaldust. D-View 6.0 on kasulik abivahend võrguadministraatoritele, kes tahavad tõhusalt hallata seadme konfiguratsiooni, tõrketaluvust, jõudlust ja turvalisust. Kommutaatorite CLI-haldus toimub Telneti kaudu. See võimaldab reguleerida põhiparameetreid, näiteks muuta parooli või laadida üles püsivara ja konfiguratsioonifaili.

Põhiomadused

Üldinfo
Pordi standardid ja funktsioonid

+ IEEE 802.3 10BASE-T Ethernet (keerdpaar-vaskkaabel)
+ IEEE 802.3u 100BASE-TX kiire Ethernet (keerdpaar-vaskkaabel)
+ IEEE 802.3ab 1000BASE-T Gigabit Ethernet (keerdpaar-vaskkaabel)
+ IEEE 802.3z Gigabit Ethernet (kiudkaabel) ANSI/IEEE 802.3
+ Automaatne kooskõlastamine
+ IEEE 802.3x voo reguleerimine

Portide arv
48 10/100 Mbps porti, 2 10/100/1000BASE-T-porti, 2 10/100/1000BASE-T/SFP-liitporti

Täis-/pooldupleksedastus
+ Täis-/pooldupleksedastus kiiruste 10/100 Mbps korral
+ Täisdupleksedastus gigabitise kiiruse korral

Meedialiidese vahetus
Automaatne MDI/MDIX-ühenduse kohandamine kõigi keerdpaar- (bifilaar-) kaabliga portide puhul

Jõudlus
Kommutatsiooni jõudlus

17,6 Gbps

Edastusmeetod
Vahehoidega edastus

MAC-aadresside tabel
8 K mahus sissekandeid seadme kohta

MAC-aadresside värskendamine
kuni 256 staatilist MAC-sissekannet
Luba/blokeeri MAC-aadresside automaatne tuvastamine

Kuni 64-baidiste pakettide edastamise kiirus
13,1 Mpps

RAM-i puhver
1 MB seadme kohta

Tarkvara omadused
L2 taseme funktsioonid
+ MAC-aadresside tabel: maht 8 K
+ Voo reguleerimine
- 802.3x voo reguleerimine
- Head-of-line Blocking Preventioni funktsioon
+ IGMP-jälgimine
- IGMP-jälgimine v1/v2
- toetab 256 IGMP-rühma
- toetab vähemalt 64 staatilist multiedastuse aadressi
- IGMP VLAN-i kohta
- toetab IGMP-jälgimise päringufunktsiooni
+ Genereeriva puu protokoll
- 802.1D STP
- 802.1w RSTP
+ Loopback Detection
+ 802.3ad linkide kuhjamine
- kuni 8 rühma seadme kohta / kuni 8 porti rühma kohta
+ Pordi peegeldamine
- One-to-One (ühelt ainsalt pordilt teisele)
- Many-to-One (paljudelt portidelt ühele ainsale)
- Tx/Rx/mõlemad
+ Kaabli diagnostika
+ Konfigureeritav Auto-MDI/MDIX
+ Multiedastuse filtreerimine*
- edastab kõik registreerimata rühmad
- filtreerib kõik registreerimata rühmad

VLAN
+ 802.1Q
+ VLAN-rühm
- kuni 256 staatilist VLAN-rühma
- kuni 4094 VID-d
+ Haldus-VLAN
+ Asümmeetriline VLAN
+ Auto-Voice VLAN
- kuni 10 kasutaja määratletud OUI-d
- kuni 8 vaike-OUI-d

Garanteeritud läbilaskevõime (QoS)
+ 802.1p QoS
+ 4 järjekorda pordi kohta
+ Järjekordade käsitlemine
- vahemik
- Weighted Round Robin (WRR)
- CoS-põhine
- 802.1p prioriteetjärjekorrad
+ DSCP
- ribalaiuse kontroll
- pordipõhine (sisenev/väljuv, minimaalne detailsus 64Kb/s)

Pääsuloend (ACL)
+ kuni 50 profiili
+ kuni 240 reeglit, mida profiilid kasutavad
+ ACL-i põhine
- MAC-aadress
- IPv4-aadress (ICMP/IGMP/TCP/UDP)
- VLAN-i ID
- 802.1p prioriteet
- DSCP
+ ACL-tegevused
- lubamine
- blokeerimine

Turvalisus
+ 802.1X
+ Pordi turvalisus
- toetab kuni 64 MAC-aadressi pordi kohta
+ Levi-, multi- ja üksikedastuse tormi reguleerimine
+ staatiline MAC
+ D-Linki Safeguard Engine
+ DHCP Server Screening*
+ ARP Spoofing Prevention*
- kuni 64 sisendit
+ SSL*
- toetab versioone v1/v2/v3
- toetab IPv4

MIB
+ 1213 MIB II
+ 1493 Bridge MIB
+ 1907 SNMP v2 MIB
+ 1215 Trap Convention MIB
+ 2233 Interface Group MIB
+ D-Link Private MIB

RFC standardid
+ RFC 768 UDP
+ RFC 791 IP
+ RFC 792 ICMP
+ RFC 793 TCP
+ RFC 826 ARP
+ RFC 854 Telnetiserver
+ RFC 855 Telnetiserver
+ RFC 856 Telneti binaaredastus
+ RFC 858 Telnetiserver
+ RFC 896 ummikukontroll TCP/IP-võrgus
+ RFC 903 aadresside teisendamise protokoll RARP
+ RFC 951 BootP Client
+ RFC 1155 MIB
+ RFC 1157 SNMP v1
+ RFC 1191 maksimaalse ülekandeühiku (MTU) kindlakstegemine
+ RFC 1212 lühike haldusinfobaasi (MIB) määrang
+ RFC 1213 MIB II, IF MIB
+ RFC 1215 lõksud (traps), mida kasutada koos SNMP-ga
+ RFC 1239 standardne MIB
+ RFC 1350 TFTP
+ RFC 1493 Bridge MIB
+ RFC 1519 CIDR
+ RFC 1945 HTTP/1.0
+ RFC 2131 DHCP
+ RFC 2132 DHCP võimalused ja BOOTP Vendor Extensions
+ RFC 2138 RADIUS-e autentimine
+ RFC 2233 liides MIB
+ RFC 2578 haldusinfo struktuur, 2. versioon (SMIv2)
+ RFC 2647 802.1p
+ RFC 3416 SNMP
+ RFC 3417 SNMP

Haldus
+ veebipõhine GUI
+ Telneti kaudu toimiv kompaktne CLI
+ Telnetiserver
+ TFTP Client
+ SNMP
- toetab versioone v1/v2/v3*
+ SNMP Trap (vigade ilmnemise korral kasutatav rakendus)
+ Trap-rakendus SmartConsole’i utiliidi jaoks
+ Süsteemi logifail
- kuni 500 sissekannet
- toetab IPv4 logiserverit
+ BootP/DHCP Client
+ Ajaseaded
- lihtne võrguaja protokoll SNTP




Füüsilised parameetrid

Vahelduvvoolu sisend
100 kuni 240 V AC 50/60 Hz sisemine universaalne toiteallikas

Maksimaalne energiat arve
28,9 W

Energiat arve ooterežiimi korral
13,2 W / 110 V ning 13,3 W / 240V

Akustika
0 dBA

Soojusenergia hajumine
98,61 BTU/h

Töötemperatuur
0 kuni 40 ˚C

Hoiustamistemperatuur
–10 kuni 70 ˚C

Töökeskkonna niiskusesisaldus
10% kuni 95%, mittekondenseeruv

Hoiustamiskeskkonna niiskusesisaldus
5% kuni 95%, mittekondenseeruv

Mõõdud
+ 440 mm x 250 mm x 44 mm
+ 19-tolline standardne püstikmontaaži laius, kõrgus 1U

Kaal
3,3 kg

Diagnostilised valgusdioodid (LED)
+ Võimsus (seadme kohta)
+ Link/Aktiivsus/Kiirus (10/100/1000 Mbps pordi kohta)
+ Link/Aktiivsus/Kiirus (10/100 Mbps pordi kohta)
+ Link/Aktiivsus/Kiirus (SFP-pordi kohta)

Emissioon (EMI)
+ FCC A-klass
+ CE A-klass
+ VCCI A-klass
+ C-Tick

Keskmine tõrketu töövältus (MTBF)
289,012 h

Turvalisus
cUL, LVD

Sertifikaadid

Sidustooted

DES-1210-52   48-Port Web Smart Switch with 2 10/100/1000BASE-T, 2 combo 10/100/1000BASE-T/SFP


Optional Products

Optional SFP Transceivers
DEM-310GT 1000BASE-LX, Single-mode, 10km
DEM-311GT 1000BASE-SX, Multi-mode, 550m
DEM-312GT2 1000BASE-SX, Multi-mode, 2km
DEM-314GT 1000BASE-LX, Single-mode, 50km
DEM-315GT 1000BASE-LX, Single-mode, 80km
DEM-210 100BASE-FX, Single-mode, 15km
DEM-211 100BASE-FX, Multi-mode, 2km

Optional WDM SFP Transceivers
DEM-220T
100BASE-BX, Wavelength Tx:1550nm Rx:1310nm, Single-mode, 20km
DEM-220R 100BASE-BX, Wavelength Tx:1310nm Rx:1550nm, Single-mode, 20km
DEM-330T 1000BASE-LX, Wavelength Tx:1550nm Rx:1310nm, Single-mode, 10km
DEM-330R 1000BASE-LX, Wavelength Tx:1310nm Rx:1550nm, Single-mode, 10km
DEM-331T 1000BASE-LX, Wavelength Tx:1550nm Rx:1310nm, Single-mode, 40km
DEM-331R 1000BASE-LX, Wavelength Tx:1310nm Rx:1550nm, Single-mode, 40km

Pildid

DES-1210-52/A
Eestvaade
Tagantvaade

Failid

Vaadake samuti